background

Зошто преземените момци изгледаат попривлечни | Зошто жените сакаат ом

“ Зошто преземени момци изгледаат попривлечни”

Многу жени се наоѓаат привлечени од еден дечко кој веќе е во врска. Не е невообичаено луѓето да го сакаат она што не можат да го имаат. Тоа е причината зошто момци кои се земени изгледаат попривлечни од оние кои не се. Затоа, некои жени ќе дадат се од себе за да го фатат интересот на земениот човек, само за да видат дали можат. Тоа ја прави жената да се чувствува добро ако може да ја сврти главата на дечко, особено оној кој веќе има девојка или сопруга. Тоа се смета за мозочен удар на нивното его, бидејќи тоа значи дека тие се уште изгледаат доволно добро за да се фати интерес на човекот, врска или нема врска.

Во умот на жената, жената го сака па тој мора да биде во вредност од врската. Затоа, лесно е за неа да го гледа како трофеј. Жените можат да бидат многу конкурентни по природа. Затоа, тие ќе се натпреваруваат за да освојат трофеј на уште една жена. Тоа го прави жената се чувствува остварено и подобро за себе е таа може успешно да украде маж на друга жена.Dating Prospect dt51
Dating Prospect sarah
Dating Prospect jennybab12
Dating Prospect alicefankalili
Dating Prospect mary
Dating Prospect cougark
Dating Prospect ponlik2
Dating Prospect mary5656
Dating Prospect lisa
Dating Prospect ryan
Dating Prospect rbrowney0147
Dating Prospect luciaalbert
Dating Prospect pureolds95
Dating Prospect fazaksinglelad
Dating Prospect layla
Dating Prospect churningme1


Why Taken Guys Seem More Attractive

Очигледно има нешто посебно во врска со мажот доколку е во врска со друга жена. Можеби тоа значи дека тој е добар во кревет или тој е финансиски сигурен. Во секој случај, интересот на жената е обично на врвот од неговиот статус на врска.

Како што претходно рековме, жените се конкурентни. Еден човек кој е во врска е предизвик да се добие. Тоа навистина може да ја зајакне самодовербата на жената за да го добие интересот на мажот кој веќе е во посветена врска со друга жена. Тоа ја прави жената да се чувствува убаво и добро за кого е таа. Таа знае дека мора да изгледа добро за да го фати интересот на преземениот маж, особено ако тој одлучи да задржи контакт со неа и да флертува со неа зад грбот на неговата жена. Ова значи дека тој очигледно е повеќе заинтересиран за неа отколку што е неговата сопствена девојка.

Жените сакаат потера понекогаш исто толку колку што го прави мажот. Им се допаѓа нешто што е тешко да се добие, вклучувајќи го и човекот кој е во врска. Тоа го прави предизвик за нив. Тие се подготвени да одат на далечина за да се види само колку се добри за да се направи човек се сврти од неговата моментална љубов интерес. Ако жената е неуспешна во фаќањето на интересот на другиот маж, тоа значи дека таа повеќе нема способност да ја сврти главата на мажот и ова може да биде сериозна повреда на егото на жената.Dating Prospect tummybaby
Dating Prospect pavlikvasil
Dating Prospect christabel
Dating Prospect uni2015
Dating Prospect bella
Dating Prospect rado
Dating Prospect stevie779
Dating Prospect nisssa
Dating Prospect eric
Dating Prospect joyce
Dating Prospect loophillips51
Dating Prospect febrian
Dating Prospect isabetony599
Dating Prospect theophilia
Dating Prospect janetcaring
Dating Prospect bossmanbutlerbackground

Камбоџа Запознавање

Бр.1 Најпопуларни сајт за да се исполнат Камбоџа Синглови Онлајн бесплатно. Се мешаат со Пном Пен девојки & Сием Женски. Камбоџански пријателство, романса & повеќе.

background

балиски Запознавање

Сакате да се сретнете со некој во Бали? 100% Слободен Balianese Запознавање - Приклучи се сега!

background

Африка Запознавање

Запознајте илјадници убави африкански синглови кои бараат врски, љубов, пријателство, романса & брак за слободен сега.


Карибите Запознавање | Најдобрите шанси за наоѓање Синглови од небото
Карибите онлајн датира дава можност да се истражуваат можности и да се најде снегулки од небото, интернет го прави лесно да пребарувате за Карибите луѓе, наместо на локално ниво
Зошто преземените момци изгледаат попривлечни | Зошто жените сакаат омажени мажи
Оженети мажи имаат привлечност за нив. Тие имаат мудрост, стабилност и пари. Дознајте зошто жените се нацртани и желба преземени мажи. Синдром на лоша девојка...
Белгија Запознавање Онлајн | 100% слободен и забава | Запознајте Белгија Синглови
Ако живеете во Белгија или посакувате партнер што го прави тоа, сега е вашата шанса да најдете Совршен натпревар. Белгија Онлајн Запознавање е одличен начин да се исполнат Синглови...
Ако никогаш не сте биле со постара жена не знаете што ви недостасува
Што и да сте причини за да бидат привлечени од постарите жени во пума синглови ние ќе ви помогне со тоа што ќе ви даде простор да разговарате, да се исполнат, флертуваат и да имаат некои забава.